„Moja pierwsza książka”

24 marca 2021 roku bibliotekarze z naszej szkoły zrealizowali konkurs w grupie przedszkolnej pt: „Moja pierwsza książka” Pani Grażyna po przeczytaniu książki Pawła Pawlaka „Ignatek” o potrzebie przyjaźni porozmawiała z dziećmi o ich przemyśleniach dotyczących PRZYJAŹNI. Pan Jacek zapoznał dzieci z lekturą Ulf Stark i Evy Eriksson „ Jak tata pokazał mi wszechświat” o tym jak ważny i niezastąpiony jest czas spędzony z rodzicem Dzieci podały bardzo wiele przykładów w jaki sposób spędzają czas z mamą, tatą i rodzeństwem. Na zakończenie uczniowie podali tytuły książek, w większości bajek, które już mieli okazję posłuchać lub przeczytać. Okazało się, że nowe pokolenie czytelników lubi książki i wie jak bardzo rozwijają każdego człowieka. Czytanie książek:

-poprawia pamięć

-inspiruje do życia

– rozwija wyobraźnię i wrażliwość

-poprawia skupienie i koncentrację

-poszerza słownictwo

-stymuluje mózg

– poszerza wiedze i światopogląd (możemy dowiedzieć się jak myślą inni nawet na ten sam temat)

– poprawia pisanie

– pomaga zasnąć

-kształtuje osobowość (otwiera nas na nowe doświadczenia i poszerza horyzonty)

– pozwala miło spędzić czas

– redukuje stres

Czytanie książek nie ma wad, zatem młodzi i starsi czytelnicy pomimo tego, że współcześnie żyjemy w cyberprzestrzeni zachęcamy do sięgania po papierowe książki, aby rozwijać się niezależnie od wieku i czerpać radość jaką daje czytanie. Każde dziecko otrzymało na pamiątkę dyplom młodego czytelnika, zakładkę do książki i piękny długopis do zapisywania złotych myśli

Pani Grażyna Ratajczak Nadolska i Pan Jacek Obermuller