Powitanie Wiosny

W dniu 19 marca 2021 r. przedszkolaki z naszego oddziału przedszkolnego wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „Pożegnania Zimy – powitania Wiosny”.

Wszyscy pojawili się w przedszkolu ubrani w wiosenne kolory. Dziewczynki miały na głowach wianki z kwiatkami, a chłopcy kolorowe skarpetki.  Były śpiewy, wiosenne quizy, zagadki i mnóstwo zabawy.

Każde dziecko wykonało własna „Marzankę.” Najbardziej oczekiwany przez dzieci był spacer w pobliżu szkoły. Przedszkolaki wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach swoje zimowe kukiełki. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z nadejścia wiosny. Ponieważ w przedszkolu dużo mówimy o ekologii, poszanowaniu przyrody i od małego staramy się być przyjaciółmi i opiekunami przyrody – naszych Marzann nie topiliśmy i nie paliliśmy, a Zimę odstraszaliśmy śpiewając piosenki o wiośnie. Kolorowym, wiosennym, uśmiechniętym pochodem wróciliśmy do przedszkola. Każde dziecko zabrało swoją kukiełkę do domu, na niedzielny spacer z okazji nadejścia Wiosny.

KD.