PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W SZKOLE SPECJALNEJ NR 26 W TORUNIU

14 stycznia 2020r. uczniowie z oddziału przedszkolnego udali się z wizytą do Szkoły Specjalnej nr 26 w Toruniu. Mieliśmy okazję do wzięcia udziału we wspólnych zajęciach. Jednak wcześniej podpatrzyliśmy jak wygląda szkoła naszych kolegów. Zaciekawiła nas jedna z  pracowni,  jak jest ona wyposażona. Dowiedzieliśmy się, że uczniowie tam poznają świat za pomocą wielu zmysłów. Dopatrzyliśmy się, że niektóre „planszówki” znamy i też w nie grywamy. Klasy w szkole specjalnej są mało liczne, a niektóre sale bardzo małe. Czuliśmy, że panuje tam bardzo przyjazna uczniom atmosfera. Najważniejszy jednak okazał się występ Kolędników czyli śpiewanie kolęd  przez uczniów szkoły. Mieliśmy okazję podziwiać nie tylko ich śpiew, ale także piękne stroje  i rekwizyty.

Naszym nowym kolegom oraz Paniom nauczycielkom i Panu Dyrektorowi, który serdecznie nas powitał przed występem – Serdecznie dziękujemy. Dla nas to były ważne chwile i  lekcja tolerancji.

Katarzyna Daniszewska