Światowy Dzień Wody

22 marca 2021r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy wspólnie Światowy Dzień Wody. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na niebiesko.

Na początek maluchy wysłuchały listu od Kropelki, z którego dowiedziały się o znaczeniu wody w naszym życiu i środowisku nas otaczającym.

W trakcie zajęć dzieci obejrzały prezentację o wodzie i filmik edukacyjny o obiegu wody w przyrodzie; dowiedziały się skąd się bierze woda w kranie i jak się ją oczyszcza; wysłuchały zagadek dźwiękowych i odpowiedziały na pytania, gdzie i w jakiej formie spotykamy wodę. Dzieci bezbłędnie rozpoznawały dźwięki wody występującej w naturze oraz w naszych domach. Przedszkolaki odpowiadały na pytania: kto i co potrzebuje wody, dlaczego woda jest ważna dla wszystkich istot żywych na naszej planecie. Rozwiązywały quiz o wodzie i dowiedziały się jak same mogą oszczędzać wodę.

Dużą przyjemność sprawiło dzieciom wykonanie  pracy plastycznej  „Moja Kropelka Wody”.

Po naszych zajęciach wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać. WYBIERAM WODĘ I JEJ NIE MARNUJĘ!

KD.