Troszkę „Barbarki” w przedszkolu :)

Dzieci z oddziału przedszkolnego dwukrotnie wzięły udział w warsztatach zdalnych Szkoły Leśnej na Barbarce. Każdego roku chętnie odwiedzaliśmy Szkołę Leśną, ale obecnie w związku z przedłużającym się zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym COVID-19, Szkoła Leśna nie ma możliwości  przyjmowania  grup na warsztaty stacjonarne.

Warsztaty on-line  w czasie rzeczywistym dla oddziału przedszkolnego, poprzez komunikator internetowy, zostały poprowadzone  przez pracowników Stowarzyszenia „Tilia”.

Pierwsze zajęcia były na temat  „Porównania środowiska lądowego i wodnego”. Dzieci dowiedziały się jakie ciekawe przystosowania do środowiska posiadają rośliny i zwierzęta.

Drugie zajęcia  dotyczyły „Płazów Polski”.  Przedszkolaki nauczyły się jak w prosty sposób odróżnić żabę od ropuchy. Jakie zwierzęta należą do płazów? Czym płazy wyróżniają się spośród innych zwierząt?

Warsztaty były bardzo ciekawe, chociaż żałujemy, że nie mieliśmy natury na wyciagnięcie ręki.

Katarzyna Daniszewska