Z Przedszkola hoop do Szkoły

W ramach projektu adaptacyjnego „Będę pierwszakiem” dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcą – p. Kasią, wybrały się z wizytą do klasy pierwszej.

Celem wizyty było przedstawienie przyszłym uczniom środowiska szkolnego tak, by dzieci odbierały je jako otwarte i przyjazne.

W szkole dzieci przywitała p. Magdalena Bartoszyńska. To była okazja do nawiązania pierwszego kontaktu z nauczycielem uczącym

klasy 1-3, a dla niektórych z dzieci spotkanie z przyszłym wychowawcą. Dzieci odbyły krótki spacer po szkole zwiedzając sale lekcyjne, łącznik,  miejsca, gdzie będą spędzać przerwy. Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały kolorowanki z żyrafą, która jest symbolem porozumienia w naszej szkole; tym samym przypomniały sobie jak rozmawiamy „językiem żyrafy”.

Dla dzieci to była emocjonująca wizyta; do przedszkola wróciły pełne wrażeń i z przekonaniem, że „szkoła jest fajna!”

Magdalena Bartoszyńska

Katarzyna Daniszewska