Sztuka Ziemi – realizacja Ogólnopolskiego Projektu „Zabawa sztuką”

Sztuka Ziemi – realizacja Ogólnopolskiego Projektu „Zabawa sztuką” w świetlicy.
Land art – sztuka ziemi polega na tworzeniu obrazów, rzeźb itp. z materiałów, które można znaleźć w naturze tj. liście, szyszki, gałązki, kamyki etc. Do tworzenia wykorzystywana jest przestrzeń na świeżym powietrzu. Twórczo można działać w lesie, parku jak również na terenie szkolnym. Można układać wzory, spirale, kwiaty i wiele innych ciekawych kształtów. To połączenie sztuki z lekcją przyrody i ekologii. Rozwija kreatywność, sprawność fizyczną a przy okazji można zaczerpnąć świeżego powietrza, zrelaksować się i obserwować naturę.
Wykorzystując dary natury dzieci ze świetlicy wykonały obrazy na terenie szkoły oraz równocześnie zrealizowały zadanie międzynarodowego projektu „Piękna nasza Polska cała” – czerwone korale.
Beata Figas