Ogólnopolskie Projekt „Eko – aktywni”

Nasza szkoła przystąpiła we wrześniu do Ogólnopolskiego Projektu „Ekoaktywni”. W ramach tego projektu 30.09. w szkole zorganizowany zostanie event ekologiczno-sportowy, w którym wezmą udział uczniowie klas 3 i 4 oraz zaproszeni przez organizatorów goście oraz telewizja. Pozostali uczniowie tego dnia przyjdą do szkoły na godz.10.00, a skończą zajęcia o godz.13.30. Będzie to dla całej szkoły Dzień na jeden temat: Jesteśmy Ekoaktywni.

Wszystkie klasy podjęły 20.09. działania przygotowujące do dnia ekoaktywności i realizacji zadań związanych z projektem ekologicznym szkoły.

DZIAŁANIA EKOLOGICZNE KLAS 1-3 SP28 w Toruniu

Termin realizacji: 20-30.09.2021r.

1. MIĘDZYKLASOWE EKOMISTRZOSTWA DLA UCZNIÓW KLAS II I III w Edukacyjnej Grze Ekologicznej- KOLOROWY ŚWIAT ODPADÓW

1. Gra toczy się w II etapach: klasowym i szkolnym.

2. SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO-EKOLOGICZNY pod hasłem: „JESTEŚMY EKOAKTYWNI ”-

1. Klasy I i II-przygotowują pracę plastyczną rysując pastelami olejnymi, format A3.

2. Klasy III-Wykonują pracę przestrzenną nadając drugie życie odpadom.

3. Uczniowie wszystkie prace wykonują pod kierunkiem nauczyciela podczas zajęć lekcyjnych.

3. EKOSZTUKA czyli SZKOLNE EKOAKWARIUM

1. Każda klasa 20.09. otrzyma 1 rysunek konturowy dużej ryby.

2. Zadaniem uczniów będzie według własnego pomysłu wypełnić kontur przyklejając kolorowe nakrętki.

4. EKOPIOSENKA-W trakcie działań ekologicznych uczymy dzieci wybranej piosenki ekologicznej wraz z wymyśloną przez klasę improwizacją ruchową

1. „Zielony dom” https://www.youtube.com/watch?v=z2FedJPZhXY

2. „Ekologiczne reggae” https://www.youtube.com/watch?v=xLjiPH7Moyk

5. DZIEŃ EKOAKTYWNOŚCI-30.09.

1. Uczniowie ubierają się w miarę możliwości na żółto, niebiesko lub zielono.

2. Nauczyciele realizują zaplanowane na ten dzień ekoaktywne zajęcia według własnego pomysłu dostosowane do potrzeb i możliwości grupy z zarezerwowaniem czasu na wspólne zadania.

3. Każda klasa otrzyma jedną kolorową literę format A2, którą należy wypełnić (przykleić na niej) materiałami odpadowymi wcześniej zgromadzonymi:

• Klasa 1a-kolorowymi kulkami z gazety,

• Klasa 1b-paskami papieru z niszczarki (np.z sekretariatu),

• Klasa1c-kolorowymi strzępkami tkanin,

• Klasa 2a-wytłaczarkami po jajkach,

• Klasa2b-zużytymi kolorowymi reklamówkami,

• Klasa 2c-zużytymi płytami CD,

• Klasa 3a-zużytymi kredkami i resztkami drewna po zatemperowaniu,

• Klasa 3b-kolorowymi resztkami włóczki,

• Klasa 3c- guzikami.

4. Wykonane litery uczniowie wszystkich klas zanoszą na duży hol- z nich utworzy się hasło. W przypadku, gdyby uczniowie danej klasy zostali zaproszeni tego dnia do kibicowania wtedy pracę wykonują dzień wcześniej.

5. Ekoaktywność ruchowa– zajęcia ruchowe w terenie z użyciem przyborów recyklingowych.

Aby wesprzeć nasze działania proponujemy również Państwu, abyście w domu w tym czasie podejmowali w rozmowach z dziećmi tematy i działania ekologiczne. Może uda się, aby w domu i szkole 30.09. był Dniem na jeden temat: Jesteśmy Ekoaktywni.

ŻYCZYMY UCZNIOM, RODZICOM

I NAUCZYCIELOM