Zdrowie na talerzu

Na lekcji informatyki w klasach VII uczniowie wykonywali prezentacje i filmy dotyczące zdrowego odżywiania.  Następnie pokazywali swoje prace na forum klasy. Uczniowie starali się przekonać koleżanki i kolegów, aby świadomie wybierali wartościowe produkty i rezygnowali z tych szkodliwych. Młodzież dowodziła, że żywienie na wpływ na nasze samopoczucie, kondycję i przede wszystkim zdrowie. Uczniowie starali się odpowiedzieć na pytanie: – co jeść, by zachować młodość, energię, dobrą sprawność umysłową na długie lata? Ponadto uczniowie „rozkładali potrawy i produkty na czynniki pierwsze”, czyli wykonali dokładną analizę ich składu. Prezentacji często towarzyszyły dyskusje z gronem uczestników spotkania.

Poniżej załączyłam odsyłacze do prezentacji i filmów.

Violetta Katarzyńska

Prezentacja o jabłkach